home | login | register | DMCA | contacts | help | donate |      

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я


my bookshelf | genres | recommend | rating of books | rating of authors | reviews | new | форум | collections | читалки | авторам | add

Записки українського самашедшого

Записки українського самашедшого
Title: Записки українського самашедшого
Author:
Оценка: 4.7 of 5, readers votes - 1827
Genre: prose
Annotation:Роман написано від імені 35-річного комп'ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.
За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Це перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси.
Year:
Сборники: Прочитано, читаю, 50 найкращих книг , Украинское, прочитанное, Сучасна українська література, well done, прочитано


Rate this book  


Read this book now: Записки українського самашедшого

Download (801k) in formats: fb2, epub, mobi, txt, html

close [X]

close [X]
Reviews

літопис Нестора і передбачення Нострадамуса
   можна позаздрити тим, кому не сподобалось
   (ваші душі або не українськи, або ще у літаргічному сні)
   ця книга, як термометр для української душі
   з кожною новою революцієї прокидаються нові
   і знову українці переходять на українську
   (18.01.2019 - наближається 5та річниця війни з Росією, окуповані Крим і Донбас)
   жінкам дозволено іти в армію на рівні з чоловіками
   отримано ТОМОС
   наближаються вибори президента

Оценка 5 из 5 звёзд от Гість 18.01.2019 14:24  

Дожив до сорок п'ятої Весни , відчуваю ,що хочеться написати про своє Життя, про чисті Води і брудні канави, які перебродив і перепливав ,майже тонув, але пані Ліна зробила це за мене.

Оценка 5 из 5 звёзд от Witalii 27.03.2018 10:41  

Прочла с третей попытки. Все она мне не заходила. Открою, почитаю до 3-4 страницы и все. А это просто оторваться не могла, за 3 дня прочла как прожила. Рекомендую!! Мне кажется она в школьной программе должна быть! И хочется что бы политики наши тоже ее прочли

Оценка 5 из 5 звёзд от Таня 07.05.2017 18:23  

Лина Васильевна, лучше пишите стихи

Оценка 2 из 5 звёзд от Оля 10.04.2016 16:57  

Читати - це значить думати , думати - це значить виконувати , виконувати - це значить шукати як правильно . Але чомусь усе це даремно - читаємо і забуваємо , а потім нарікаємо що нас не навчили мислити . Вдумливо прочитавши книгу можна збагнути суть українського буття , шкода що люди читають просто із за цікавості , а не для того щоб вчитися . Побільше б таких книг , і побільше тих , що подумають як її правильно виконувати , і як навчитись на помилках про які розповідається .

Оценка 5 из 5 звёзд от українець 13.11.2015 21:13  

начиталася купу відшгуків- в основному позитивних, збираюся прочитати. дуже подобаєтьться творчісь Ліни Василівни, особливо обожнюю " світлий сонет"

Оценка 5 из 5 звёзд от elli 01.07.2015 12:35  

Дякую автору за книгу про правду! Геніально!

Оценка 5 из 5 звёзд от Наталія 20.04.2015 10:51  

Очень хорошо написана книга,но такая безысходность после ее прочтения...Неужели действительно все так плохо?

Оценка 5 из 5 звёзд от Карина 29.12.2014 18:41  

Це не книга - це хроніка новітньої України. Наше хронічне в її хронологічному. Задокументована історія хвороби з періодичними ремісіями. Менше лірики, більше тверезих фактів. Це наше з вами правдиве, а тому завжди таке страхітливе групове фото на паспорт, в якому немає графи національність. Викреслили.
   Обов’язкове до прочитання, бо критичне для розуміння нас самих, для самоусвідомлення.

Оценка 5 из 5 звёзд от Макс 20.10.2014 15:53  

Вчора почала читати книгу. Дуже вражена! Немов перегорнула сторінки не такого далекого минулого. Авторка - розумниця! Такою простою мовою написала цей твір, але примусила замислитись над долею України та нашого народу. А окремі речення настільки вражають своєю філософією, що перечитую їх вголос. Вони заслуговують на те, щоб стати крилатими виразами. Дуже дякую Вам, Ліно!!!

Оценка 5 из 5 звёзд от Олена 05.08.2014 17:32  

Книга про нас, наше буття, наша автобіографія...
   Більше нічого казати, просто прочитайте!

Оценка 5 из 5 звёзд от angry2beaver 05.07.2014 14:19  

Цікаво. Книга варта уваги.

Оценка 5 из 5 звёзд от spolegenko 27.10.2013 00:29  

Гарна книга, є цікаві думки. В деяких роздумах головного героя, я бачила відображення себе та своїх думок.
   P.S. Я, теж, хочу на той острів, де всі пересвистуються... Бо вся ця безглузда балаканина вже остогидла.

Оценка 5 из 5 звёзд от annazareva2008 27.05.2013 16:16  

Після прочитання книги зрозумів, що не я один маю таку думку про теперішнє становище своєї неньки..... Думка моя і авторки є ідентичними, що і викликає не приховану сатисфакцію..... Але все ж плекаю надію, що на далі лінію оборони триматимуть все ж таки живі......Надіюся і вірю в це, вірю в наше національне відродження...
   Раджу прочитати книгу, і не просто прочитати, а усвідомити.....

Оценка 5 из 5 звёзд от Віталій 10.05.2013 14:52  

Мені 17 років, прочитав "Записки..." був справді дуже вражений. Я мало пам'ятаю про події 1991-2004 років, мало знаю, книга справді відкрила мені очі. На те, яким є наше суспільство, як ми живемо, які у нас ідеали, чого ми усі прагнули.
   Замислюєшся, як і сказано у книзі, якби шістдесятники (Василь Стус, Алла Горська, Василь Симоненко та багато інших) знали, що десь у Донецьку краде шапки і відсижує 2 строк майбутній президент України, то чи боролись вони так само натхненно?
   За що вони боролись? Щоб зараз нами правили "данєцкіє", за яких, як би там не було, голосувало чимало людей на останніх виборах? Щоб молодь зараз слухала пісень з матами та розмовляла на фєні, як і влада? Зараз так модно "косити" під тупого, типу "нє нагружай", "нє винасі мнє мозг" і так далі.
   Подивіться, які групи відвідують в соціальній мережі "Вконтакте": "Трахни нормальность" і ще декілька з не дуже культурними назвами. До чого ми дійшли? Чому так раптово все змінилось? Чи, може, нам даремно дали свободу? Сиділи б собі на панщині, але культурні, плекали надії на щасливе майбутнє, писали патріотичні твори, розмовляли на патріотичну тематику. Хто його знає, що зараз краще.
   Почуваю себе головним героєм "Записок", але в молодості. Щось не так або зі мною, або із суспільством.
  
   Дехто каже, що книга депресивна. А реальне життя таке веселе? "Записки..." відображають наше життя, кому не подобається книга - живіть обіцянками, "пАкращенням". А я зробив для себе чимало висновків, відкрив очі.
  
  
   А без брому нашу історію таки не прочитаєш...

Оценка 5 из 5 звёзд от Максим 07.05.2013 17:24  

книга дійсно гарна і зовсім не депресивна , точно передані настрої суспільства того часу. кожен сприймає відповідно до власних відчуттів. ну і звичайно засуджувати і казати "посередньо" це в дусі тих, хто сам не створює.

Оценка 5 из 5 звёзд от marimyna 31.03.2013 22:48  

Процитую авторці на згадку з уже згадуваного "Хохляцького апокаліпсиса" д-ра Миколи Марка Михайловського: «Українська базарна бідність знедолених торговців стверджує не тільки свій контраст з базарною забезпеченістю ситих західних сусідів, вона лишній раз підтверджує контраст нашої країни з європейською спільнотою. Немов того ми й Україна, того ми й окрайна, що обділені – «окраяні» ми. Раніше від нас помітили це наші сусіди, можливо тому наш край так і прозвали. Хтось називає декого з нас хохлами (особливо тих, хто спілкується на смішному російсько-українському суржику, придуркувато пхається в категорію рабів і, зневажаючи себе і свою національну сутність, за звичкою іменує в щоденному побуті українські гривні рублем). Хтось називає салоїдами, гречкосіями - це як завгодно. Хай собі називають. Ми не пихаті, ми гуморні. Когось також прозвемо: «Кацапами – борода як у цапа», когось «чванливими ляхами», «швабами», «макаронниками», «лягушатниками-жабниками». Прізвиськ на всіх вистачає. У нас своє болото, у них – своє. Вони з нас сміються, от ми й з них посміємось. Чи будемо ситі від того? Ніколи. Чи зуміємо з категорії довічно голодних хохлів втримати незалежною нашу неньку-Україну? Ніколи.» («Хохляцький апокаліпсис», стор. 183, вид. «Марко», наклад 10000 прим., 1998рік).

Оценка 5 из 5 звёзд от Прохор 13.03.2013 14:38  

Згідний, що у "Хохляцькому апокаліпсисі" д-ра Миколи Марка (Михайловського) буття України зображене краще. Актуальніше. Тут - так собі. Хоча образи тут непогані. Жіночі. З характерним "присмаком". Посередньо. У "Хохляцькому апокаліпсисі" показано загнивання України з приходом до влади братви. РФ зображена пострадянською імперією. Тут щодо цього - зеро (нуль). Прогнозу творчого - жодного.

Оценка 3 из 5 звёзд от Валерьевич 27.02.2013 15:44  

Хочете читати про Україну колишню та сучасну, прошу - "Хохляцький апокаліпсис" д-ра Миколи Марка (Михайловського). Розблокуйте від цензури. Розблокуйте автора в енциклопедії "Вікіпедія" (нібито "вільній") та читайте. А це - посередність.

Оценка 3 из 5 звёзд от Турчин 26.02.2013 09:34  

Люди подивіться назад, згадайте, адже так і було як описано в книзі. Саме така Україна і була (на превеликий жаль, мені здається, що зараз іще гірше становище нашої країни), там правда, там показано то чого ми не хотіли бачити, чути, розуміти. Там немає продажної інформаціїї, яку нам подать смі, там є правда. Тому моя точка зору така: "Книга гарна і цікава (тяжко було полишити читати) і чекаю на другу частину"

В'ячеслав 25.02.2013 19:16  

Прихильники пишуть, що книга гарна. Не згідний. Нема перекладів. Посередність в рейтингах. Немає продажів у інтернеті. Пройшло три роки з моменту публікації. Жінка невдало написала про чоловіка і з позиції чоловіка. От О.Забужко пише про жінок і з позиції жінки - це шось!

Оценка 3 из 5 звёзд от Абориген 15.02.2013 15:11  

Є сильні світу цього. Існують також заможні понад увесь цей світ... А от мені поталанило. Бо я народилася та й живу на землі з дідів прадідів духу нескоренного... на землі де живе і творить справжня донька мого народу. Така істинна і чиста. Така вільна і горда. Ліна Костенко... Уклін їй до землі- матінки... за правду, за чесність, за сміливість... Слава Україні!

Оценка 5 из 5 звёзд от Квітка 09.11.2012 15:25  

Ця книга - ліки. Вона дозволяє зрозуміти, що ти не сам наодинці з своїми проблемами, переконаннями і з своєю країною (швидше державою), а нас тут цілий народ, який все прекрасно розуміє. Мені стало краще після її прочитання в голові, на душі, взагалі. Рекомендую. Лінію оборони тримають живі і все у нас буде добре!

Оценка 5 из 5 звёзд от Тетяна 31.10.2012 09:24  

Класна книга.
   Для майбутніх поколінь.
  
   Коли зараз читаєш Шевченка - поміж рядків бачиш картину тогдешнього життя, ментальний відбиток їхнього існування, мислення та світосприйняття.
   Коли читаєш Костенко - помічаєш знову ж той самий ментальний вібиток, але уже життя на перетині 20 і 21 століття. З новими проблемами, з новими перемогами над проблемами. Тому як для наших нащадків, так і для теперішніх науковців - це кладезь інформації для багатьох досліджень, після осмислення яких ми можемо позбутися ментальних проблем і стати вищими над цим усім.
  
   Приємного осмислення усім.

Оценка 5 из 5 звёзд от Shcherbanyuk.e 30.10.2012 22:44  

перед виборами - саме те!

Оценка 5 из 5 звёзд от daxa_2 29.10.2012 12:27  

не годиться! Поганий твір...Пристаю до думки Винничука - слабенько

Оценка 1 из 5 звёзд от Ганна 05.10.2012 21:43  

Ліна Костенко - це взагалі геній світового літературного жанру! Кожна думка несе в собі неповторну істину, а кожний рядок неповторний!
   Особисто мене також хвилюють питання і проблеми згадані в книзі, часто також вважають несповна розуму, важко бути українцем, справжнім українцем, який говорить на українській мові... Особисто мене автор надихає, тому часто також пишу...

Оценка 5 из 5 звёзд от Katya 22.07.2012 15:00  

Як болить. Наче прорвав нарив. Сльози застеляють очі, бо знаєш, чим закінчилась Велика надія. А може ще не закінчилась, може ще випаде і нанашу долю інвертуватись на свободу. Проснулась від якогось хворобливого забуття. Дай боже не втратити віру.

Оценка 5 из 5 звёзд от Марія 16.07.2012 13:33  

Велике прохання до Міністерства освіти і науки України - включити цей твір до програмового матеріалу: тут порушуються багато актуальних проблем, головною ж є проблема виховання справжніх національно свідомих громадян на прикладі головних героїв роману й самої письменниці. Наша молодь має читати такі твори для того, щоб надалі не допускати тих помилок, щоб декому Й НАСТУПНИМ ПОКОЛІННЯМ не схотілося "УПАСТЬ И УМЕРЕТЬ" після прочитання історії України початку ХХІст.

Оценка 5 из 5 звёзд от Леся 04.06.2012 16:53  

Книга чудова.Раджу всім прочитати.Особисто в мене багато подібного з головними героями.Я думаю не тільки в мене.

Оценка 5 из 5 звёзд от Гость 18.05.2012 16:12  

Дякую за книгу. Дякую за чудову мову. Дякую за висвітлені події, разом з героями перегорнула сторінки особистого життя.

Оценка 5 из 5 звёзд от Світлана 17.02.2012 13:15  

книга класна:))

Оценка 4 из 5 звёзд от маряна 07.02.2012 17:03  

Книга дуже актуальна! Вона чудово відзеркалює життя пересічного українця, наші проблеми, розчарування, невпевненість і сподівання. Так вона важка, але саме таким є наше інформаційне середовище. Хороших подій набагато менше ніж поганих, а новин про хороше ще менше. Герою теж від них погано і в якийсь момент не хочеться жити. Потрібно розуміти, що Костенко - це не той автор чию книгу прочитав ввечері, а на ранок уже не пам'ятаеш про що вона!

Оценка 5 из 5 звёзд от Марченко Людмила 12.01.2012 10:19  

гарна книга )

Оценка 5 из 5 звёзд от Guest 03.12.2011 13:52  

very good

Оценка 5 из 5 звёзд от Olga 03.12.2011 13:51  

люди, слухайте звуки природи!

Оценка 5 из 5 звёзд от Blomi 28.11.2011 10:35  

Книга- супер!!!! читати всим и розплющувати очи!

Оценка 5 из 5 звёзд от Сергей 26.10.2011 12:35  

Як на мене, книга відверто песимістично-негативна - якесь штучне асорті пережованого фактажу з поверхневим аналізом та браком глибини почуттів. Читати не цікаво і якось навіть трохи бридко.
   Але на одну думку мене книга все ж таки наразила: якби я так мислив, тоб і я так жив...

Оценка 2 из 5 звёзд от nikitovr 16.08.2011 18:32

После ее прочтения хочется лечь и умереть........... причем СРАЗУ! Так тоже нельзя - видеть только плохое в жизни. Да, нам сейчас всем тяжело, тяжело смотреть, как мы- МЫ-УКРАИНСКАЯ НАЦИЯ- тупеем на глазах.... Тяжело понять, как воспитывать наших детей, чтоб они не стали Борьками.....Как выжить, и остаться просто ЧЕЛОВЕКОМ (з притаманними йому якостями)......Тяжело вообще что - либо понять... Ну все равно мы живем сейчас и планируем жить дальше...Большим "сюрпризом" было окончание книги на 2004 году, если учесть, что она закончена была в 2010... Сколько поменялось за 2004-2010 года.. насколько народ был предан теми идеалами, на которые так надеялись и верили...и то, что творится сейчас в стране-"генофондоцид" нашего народа-это страшнее оранжевой революции.... Очень интересно почитать 2-ю часть книги... Может после нее нам всем захочется жить.....

Галинка 26.06.2011 17:40

книга просто супер! за 2 дня всю прочитала!!!!!!

Ириша 13.06.2011 15:19

Жахлива книга. Я заплатила за неї 80 грн.
   Наразі українських авторів не читаю. Відпочиваю від стресів.
   Книга депресивна, і повільно занурює читача у море коричневих і смердючих каналізаційних відходів.

Оксана 01.06.2011 21:48

Гарна книга!

Оксана 27.05.2011 19:07

як на мене.то ЦЕ - класна книга.
   досить правдива..

Юля 11.05.2011 21:26

Книга неперевершена! Ліна Костенко пише про те, що ми всі думаємо і дуже часто говоримо! Вона намагається відкрити нам очі, закликати припинити ту ганьбу, в яку нас втянула наша влада! ПРОКИНЬТЕСЬ НАРЕШТІ, ЛЮДИ!

Тетяна 07.05.2011 14:09

Дякую! Така довгоочікувана книга!!!!!!!!!

Гость 05.05.2011 17:23

Дякую за книгу! Вона обнадіює і повертає до життя...

Володимир, Львів 27.04.2011 09:09

Книга супер!

Гость 19.04.2011 22:26

Не знаю як у кого з чим! але кв книзі тільки правда)

Макс. Миколаїв 14.04.2011 13:13

Книга відверто ніяка. Очікував більшого.

Олександр, Київ 07.04.2011 17:53

Не думаю, що помічник колгоспного ,,бухталтера,, з Хоружівки міг стати народним Президентом. Фініш ганебний - наклав в штани і зрадив Украіну. ГАНЬБА.
   гірка правда нашого нужденного життя

Гість 05.04.2011 20:23

Не думаю, що помічник колгоспного ,,бухталтера,, з Хоружівки міг стати народним Президентом. Фініш ганебний - наклав в штани і зрадив Украіну. ГАНЬБА.

Ірко з Під. 01.04.2011 12:13

Чому ми бідні? Бо дурні... Чому дурні? Бо бідні...

Анатолій 24.02.2011 10:13

вони не борці, не герої, а всього лише «оранжевые дяди, оранжевые тети» Потім вони полиняли або перефарбувалися, а я так і залишився «оранжевим верблюдом».

doc 21.02.2011 14:13

дякую за електрону книгу, тепер хочется придбати саму книгу

читач 03.02.2011 14:40

І я там був, мед вино пив, по вусах текло, а в рот не попало.

баранчук 30.01.2011 09:39

Всего обзоров: 55
Средний рейтинг 4.7 из 5

Enter your name:     Rate this book

Enter your comments or review:


получать комментарии о книге Записки українського самашедшого на e-mail

Anti-spam code Anti spam Capcha